Bookmark and Share طرح دسترسی ازاد و همگانی ایرانیان به فیلم "ایران شکوه از یاد رفته"

 13  آبان 1388

دین خود را به سرزمین پدری ادا کنیم         

 در مقابله با اقدام ضد ملی وزارت اموزش و پرورش حکومت اسلامی به تغییر تاریخ ایرانیان

 هم میهنان

کشور ما ایران یکی از سیاه ترین دوره های فرهنگی، تحت سلطه یکی از ضد ایرانی ترین حکومت های تاریخ خود را می گذراند که تنها با عهد هجوم اعراب به ایران قابل قیاس است. حکومتی که کمر به اضمحلال فرهنگ ایرانیان بسته است و بی شرمانه بر سر انست که حتی نام پادشاهان ایرانی را از کتب درسی دوره های  دبستانی و دبیرستانی حذف کند تا در روایت های تازه نامی از ایران و ایرانی و تمدن و فرهنگ باستانی ایران برده نشود و ایران از یاد برود.

(مقالات مرتبط:
پاک ‌سازی تاریخ یا نبرد با هویت؟ | «بدون سلسله‌های شاهنشاهی»؛ حذف تاریخ از کتاب‌های تاریخ؟)

اما خداونگار نگهبان ایران چنین اراده کرد که یکی از با شکوه ترین برهه های تاریخ ایران زمین قبل از حمله اعراب، یعنی دوران با شکوه کورش و داریوش و خشایارشا و اردشیر و شاپور توسط کارگردان جوان و ایران دوست ماکان کار اندیش به صورت فیلم مستندی تحت عنوان "ایران شکوه از یاد رفته" پس از سالها تلاش تولید گردد و برای اولین بار تاریخ ایران قبل از اعراب به تصویر روایت شود.

نکته جالب توجه اینست که نه در دوران شاهان و نه حکومت ملایان دوران با شکوه ساسانیان هرگز به تصویر نیامده و این اولین بار است که در این فیلم تاریخ ساسانیان و نقش مذهب زردشت روایت میشود و با اثار تاریخی انان از طریق فیلم اشنا میشویم.  این مستند تاریخی مثل کتاب شاهنامه و حافظ ما را با بخشی از تاریخ و فرهنگ سر زمین پدری اشنا میکند، و جا دارد که در خانه هر ایرانی باشد.

 هر چند این مستند برای ایرانیانی ساخته شده است که به جستجوی اشنائی با هویت خودند و در ایران زندگی میکنند اما حاکمان بر ایران مجوز پخش ان را از تلویزیون های داخل ایران و نه حتی پرس تی وی ندادند و پخش این فیلم در این روزگار که جوانان با شهامت ایران زمین بر ان هستند که حاکمانی که شایستگی حکومت بر ملت بزرگ ایران را داشته باشند جایگزین کنند عملا از مجاری متعارف غیر ممکن است.

 علاقه عمیق و قلبی ما بر انست که با ایجاد امکانات برای دسترسی ازاد و همگانی عموم مردم داخل ایران از طریق اینترنت به هر دو قسمت فیلم "ایران شکوه از یادرفته" مرجعی برای اشنائی جوانان و محصلان و محققان و برای همیشه میسر سازیم. اما متاسفانه ما جمعی اندک و مستقل هستیم ایران دوست و با امکانات مالی بسیار محدود و هنوز راهی دراز در پیش برای به پایان رساندن قسمت دوم فیلم که به ایران پس از حمله اعراب اختصاص دارد و به تنهائی از عهده بار هزینه ها بر نمی ائیم.

 به همین دلیل از موسسات، انجمن ها، کانون ها، بنیاد ها و تمام کسانی که گذشته سرزمین پدری را گذشته خود میدانند و تاریخ و فرهنگ آن را پاس میدارند دعوت میکنیم که دراین امرملی ومیهنی و در این برهه زمانی تولد دوباره ملت ما  و برای یاد اوری شکوه از یاد رفته ایران، با حمایت مالی و انتشار این فراخوان ما را یاری دهند تا بتوانیم امکان دسترسی آزادهمه ایرانیان به این فیلم ها را فراهم کرده و گذشته با شکوه خود را به عمال فرهنگ عرب یاد اوری کنیم. نام حامیان و یاران ما در این اقدام بزرگ ملی در خاطر ایرانیان برای همیشه ثبت خواهد شد و به یاد خواهد ماند.  Bookmark and Share

در این حرکت ملی و پاسداری از تاریخ ایران با ما سهیم شوید

اسامی یاران و حامیان این حرکت ملی در انتهای هر دو قسمت فیلم درج خواهد شد. در انتهای همین صفحه نیز نام حامی و مبلغ اهدائی منتشر میشود.

علاوه بر حمایت مستقیم مالی، خرید فیلم نیز کمکی دیگر به ماست. برای  کانونها و مراکز مرتبط با ایرانیان تخفیف ویژه در نظر گرفته شده است  >>>

All Donations are Tax-Deductible

اسامی یاران و حامیان این طرح

تاریخ

مبلغ اهدایی

نام

Nov 5, 2009

Nov 9, 2009

Nov 12, 2009

Nov 18, 2009

Nov 19, 2009

Nov 19, 2009

Nov 21 2009

Nov 21, 2009

Nov 22, 2009

$1000.00

$50.00

 $10.00

$500.00

$25.00

$250.00

$100.00

$10.00

$50.00

Sina Sazegar

Vana Golnaz Shayan

Soosan R.

Samim Family

Ebrahim Fetanat

Iran Art Gallery

 Fereydoon Kooshesh

Anonymous

 Abbas K.

 

Mystic Films intl. copyright 2008. All rights reserved. Contact: Info@farsmovie.com