English | فارسی


 

فیلمبرداری شده در بیش از 60 مکان تاریخی... و پس از 5 سال درمرحله تولید..."ایران شکوه از یاد رفته" اولین مجموعه فیلم مستند و مستقلی است که بیننده را به سفری دراعماق تمدن ایران باستان میبرد و شکوه و عظمت امپراطوری هخامنشیان و ساسانیان را و تاثیر انان را بر تاریخ، مذاهب، هنر و فرهنگ جهان به تصویر میکشد و حکایت های نهفته در پشت سنگ ها و کتیبه های بر جای مانده را روایت میکند.

Bookmark and Share            Buy Now Online

 

تیزری از فیلم را مشاهده کنید

 

 کلیپ هایی از فیلم را مشاهده کنید

Trailer

 

 

ایران شکوه از یاد رفته  مجموعه ایست دو قسمتی که قسمت اول ان به هخامنشیان و دوم آن به ساسانیان اختصاص دارد.
 
قسمت اول -
تولد یک ملت

این قسمت به پیدایش تمدن در فلات ایران و ظهور و سقوط امپراطوری هخامنشی و سرگذشت پادشاهانی همچون کورش کبیر، داریوش و خشایار شاه و حکایت های نهفته در پشت سنگ ها و کتیبه های پاسارگاد و تخت جمشید و نقش رستم میپردازد. این قسمت با سه زبان فارسی، انگلیسی و اسپانیولی در بخش مستند جشنواره سینمای بوگوتا 1- 9 اکتبر 2008افتتاح گردید


قسمت دوم - شکوه بازیافته

این قسمت با اشاره به حکومتهای سلوکیان و اشکانیان در فلات ایران، عروج اردشیر بابکان را روایت میکند. مردی از سرزمین پارس که به نام خدا علیه اردوان پنجم اخرین پادشاه اشکانی شورش کرد و سلسله ساسانیان را در سال 226 میلادی بنیاد نهاد. این بخش با نگاهی بر اثار به جای مانده از امپراطوری عظیم ساسانیان درفارس پس زمینه های فرهنگی، تاریخی و مذهبی ایران را با مروری بر زندگانی اردشیر، شاپور و خسرو انوشیروان شرح داده و سقوط این امپراطوری عظیم را توسط اعراب مسلمان بررسی میکند. ادامه درباره فیلم »

 

 مصاحبه ای  با  کارگردان فیلم ماکان کاراندیش ...

 

 

 

...هدف من ساخت فیلمی بود که قابلیت انتقال به و ارتباط با جوامع و بیننده غربی را هم داشته باشه و در جمع آوری اطلاعات و فُرمت فیلم این نکته را مد نظر داشتم... ادامه مصاحبه »

 

اکران فیلم...

فیلم مستند "ایران شکوه از یاد رفته" برای اولین بار در جشنواره فیلم بوگوتا در اکتبر 2008 به نمایش درامد و مورد توجه محافل و مطبوعات امریکای لاتین قرار گرفت.

 

   
 

 برای پشتیبانی از این پروژه فرهنگی دی-و-دی 2 قسمتی این مجموعه را که شامل سه زبان فارسی، انگلیسی و اسپانیولی میباشد سفارش دهید.

 

Buy Now Online

or call 1-800-FOR-IRAN

 

 

   

 

Mystic Films Intl. copyright 2008. All rights reserved. Contact: Info@farsmovie.com